Yageo 9T08052A2872DAHFT
9T08052A2872DAHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T08052A2872DAHFT
Brief Description
RES SMD 28.7K OHM 0.5% 1/8W 0805
Datasheet Download
9T08052A2872DAHFT.pdf
Availability of 9T08052A2872DAHFT
QUANTITY
9T08052A2872DAHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T08052A2872DAHFT
Internal Part NumberEIS-9T08052A2872DAHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)28.7k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T08052A2872DAHFT
Related Links9T08052A, 9T08052A2872DAHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T08052A2872DAHFT Details Description
Related parts for 9T08052A2872DAHFT
CONN EDGECARD 100POS .125 EXTEND datasheet.pdf
CONN EDGECARD 210PS .050 DIP SLD datasheet.pdf
SENSOR 50PSI M20-1.5 6G 4-20MA datasheet.pdf
FIXED IND 10UH 650MA 300 MOHM datasheet.pdf
LED LIGHT SOURCE AV 3W BLUE datasheet.pdf
RES SMD 127 OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
IC OPAMP CHOPPER 400KHZ RRO 8DFN datasheet.pdf
RES 64.9 OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X15MM R-TAB T412 datasheet.pdf
COUPLER PLUG/JACK RJ45 8P 90DEG datasheet.pdf
CAP ALUM 15000UF 20% 25V AXIAL datasheet.pdf