Yageo 9T08052A28R0BBHFT
9T08052A28R0BBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T08052A28R0BBHFT
Brief Description
RES SMD 28 OHM 0.1% 1/8W 0805
Datasheet Download
9T08052A28R0BBHFT.pdf
Availability of 9T08052A28R0BBHFT
QUANTITY
9T08052A28R0BBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T08052A28R0BBHFT
Internal Part NumberEIS-9T08052A28R0BBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)28
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T08052A28R0BBHFT
Related Links9T08052A, 9T08052A28R0BBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T08052A28R0BBHFT Details Description
Related parts for 9T08052A28R0BBHFT
IC MONITOR PREC TRPL SPPLY 8SOIC datasheet.pdf
CONN PLUG FEMALE 6PIN BLACK/GOLD datasheet.pdf
IC HEX INVERTER 14-SOIC datasheet.pdf
RES SMD 162K OHM 0.1% 0.4W 2010 datasheet.pdf
IC REG LDO 2.8V 0.2A 6SON datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 2POS SKT datasheet.pdf
CONN RCPT 66POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf
CAP TANT 100UF 4V 20% 1206 datasheet.pdf
CAP CER 24PF 250V NP0 0805 datasheet.pdf