Yageo 9T08052A28R0DAHFT
9T08052A28R0DAHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T08052A28R0DAHFT
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 28 OHM 0.5% 1/8W 0805
Datasheet Download
9T08052A28R0DAHFT.pdf
Availability of 9T08052A28R0DAHFT
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
9T08052A28R0DAHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T08052A28R0DAHFT
Internal Part NumberEIS-9T08052A28R0DAHFT
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)28
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T08052A28R0DAHFT
Related Links9T08052A, 9T08052A28R0DAHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T08052A28R0DAHFT Details Description
Related parts for 9T08052A28R0DAHFT
LED YELLOW CLEAR 2SMD datasheet.pdf
IC LED Driver DC DC Regulator PWM, Single-Wire Dimming 300mA (Flash) Backlight, Camera Flash 16-QFN (3x3) datasheet.pdf
XFRMR LAMINATED 6VA CHAS MOUNT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 100W datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 3POS PIN datasheet.pdf
RES 1.98K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 3500K 2SMD datasheet.pdf
AM5 SWITCH 16A SPST-NC SIM RLLR datasheet.pdf
IC FLASH 64MBIT datasheet.pdf
CAP CER 100PF 200V NP0 0805 datasheet.pdf
I/O CONN datasheet.pdf
2.5 V to 5.5 V, Parallel Interface 2.5 V to 5.5 V, Parallel Interface IC datasheet.pdf