Yageo 9T08052A28R0DBHFT
9T08052A28R0DBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T08052A28R0DBHFT
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 28 OHM 0.5% 1/8W 0805
Datasheet Download
9T08052A28R0DBHFT.pdf
Availability of 9T08052A28R0DBHFT
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
9T08052A28R0DBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T08052A28R0DBHFT
Internal Part NumberEIS-9T08052A28R0DBHFT
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)28
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T08052A28R0DBHFT
Related Links9T08052A, 9T08052A28R0DBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T08052A28R0DBHFT Details Description
Related parts for 9T08052A28R0DBHFT
FIXED IND 100MH 29MA 278 OHM TH datasheet.pdf
TRANS 2NPN 40V 0.2A SOT563 datasheet.pdf
IGBT 600V 40A 100W TO3PF datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 100V 2A SMBFLAT datasheet.pdf
SB-239-10 STOCK BAG OF 100/ datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
CAP CER 22PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf
IC DSC 16BIT 32KB FLASH 28SOIC datasheet.pdf
CAP FILM 0.68 UF 20% 300 VAC RAD datasheet.pdf
CAP FILM 10UF 20% 310VAC AXIAL datasheet.pdf