Yageo 9T08052A28R0DBHFT
9T08052A28R0DBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T08052A28R0DBHFT
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 28 OHM 0.5% 1/8W 0805
Datasheet Download
9T08052A28R0DBHFT.pdf
Availability of 9T08052A28R0DBHFT
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
9T08052A28R0DBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T08052A28R0DBHFT
Internal Part NumberEIS-9T08052A28R0DBHFT
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)28
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T08052A28R0DBHFT
Related Links9T08052A, 9T08052A28R0DBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T08052A28R0DBHFT Details Description
Related parts for 9T08052A28R0DBHFT
IC 10-BIT PCI BUS SW 24-TSSOP datasheet.pdf
RES SMD 1M OHM 1% 1/8W 1206 datasheet.pdf
IC ADC 12BIT 400KSPS 28-QSOP datasheet.pdf
IC D-TYPE POS TRG SNGL 20SSOP datasheet.pdf
CONN FPC TOP 45POS 0.30MM R/A datasheet.pdf
RES 35.7 OHM 2W 0.5% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN ADAPT RCPT SOC-VRSLNK SMPLX datasheet.pdf
DGTL ISO 2.5KV GATE DRVR 16SOIC datasheet.pdf
OSC MEMS 8.192MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
SURGE ARRESTOR datasheet.pdf
CAP FILM 0.24UF 5% 1250VDC AXIAL datasheet.pdf