Yageo 9T08052A28R7CBHFT
9T08052A28R7CBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T08052A28R7CBHFT
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 28.7 OHM 0.25% 1/8W 0805
Datasheet Download
9T08052A28R7CBHFT.pdf
Availability of 9T08052A28R7CBHFT
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
9T08052A28R7CBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T08052A28R7CBHFT
Internal Part NumberEIS-9T08052A28R7CBHFT
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)28.7
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T08052A28R7CBHFT
Related Links9T08052A, 9T08052A28R7CBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T08052A28R7CBHFT Details Description
Related parts for 9T08052A28R7CBHFT
IC REG LDO 5V 0.1A TSOT23-5 datasheet.pdf
IC OPAMP GP 540KHZ RRO 14TSSOP datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 1A 125V datasheet.pdf
TVS DIODE 130VWM 209VC SMB datasheet.pdf
OSC XO 7.3728MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 4POS STR 7.62MM datasheet.pdf
CABLE 4COND 14AWG WHT SHLD 500' datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 100W datasheet.pdf
RES 2.46K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf