Yageo 9T08052A2943BAHFT
9T08052A2943BAHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T08052A2943BAHFT
Brief Description
RES SMD 294K OHM 0.1% 1/8W 0805
Datasheet Download
9T08052A2943BAHFT.pdf
Availability of 9T08052A2943BAHFT
QUANTITY
9T08052A2943BAHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T08052A2943BAHFT
Internal Part NumberEIS-9T08052A2943BAHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)294k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T08052A2943BAHFT
Related Links9T08052A, 9T08052A2943BAHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T08052A2943BAHFT Details Description
Related parts for 9T08052A2943BAHFT
LASER MODULE 650NM 1MW LINE datasheet.pdf
IC SWITCH DUAL SPDT 16DIP datasheet.pdf
RES SMD 330 OHM 0.25% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 32POS STRAIGHT PIN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 100W datasheet.pdf
RES 619K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
RECT TWO PC OPER W/ TWO LEDS datasheet.pdf
FERRITE CORES datasheet.pdf
RES SMD 11.3K OHM 1/4W 0604 WIDE datasheet.pdf