Yageo 9T08052A2943BAHFT
9T08052A2943BAHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T08052A2943BAHFT
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 294K OHM 0.1% 1/8W 0805
Datasheet Download
9T08052A2943BAHFT.pdf
Availability of 9T08052A2943BAHFT
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
9T08052A2943BAHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T08052A2943BAHFT
Internal Part NumberEIS-9T08052A2943BAHFT
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)294k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T08052A2943BAHFT
Related Links9T08052A, 9T08052A2943BAHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T08052A2943BAHFT Details Description
Related parts for 9T08052A2943BAHFT
D-Sub Connector Plug, Male Pins 37 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
CAP ALUM 0.1UF 20% 50V SMD datasheet.pdf
TRIMMER 200 OHM 0.75W HOOK datasheet.pdf
RES SMD 649K OHM 1% 1/10W 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
IC LED Driver DC DC Regulator PWM Dimming 1A Automotive, Backlight 16-TSSOP-EP datasheet.pdf
CONN HEADER 3POS VERT .156 GOLD datasheet.pdf
MOSFET N-CH 500V 14A TO-220FP datasheet.pdf
ACCY MOUNT BMM BTH TFX UHFM datasheet.pdf
RES 249K OHM 1.5W 0.1% AXIAL datasheet.pdf