Yageo 9T08052A2943DAHFT
9T08052A2943DAHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T08052A2943DAHFT
Brief Description
RES SMD 294K OHM 0.5% 1/8W 0805
Datasheet Download
9T08052A2943DAHFT.pdf
Availability of 9T08052A2943DAHFT
QUANTITY
9T08052A2943DAHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T08052A2943DAHFT
Internal Part NumberEIS-9T08052A2943DAHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)294k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T08052A2943DAHFT
Related Links9T08052A, 9T08052A2943DAHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T08052A2943DAHFT Details Description
Related parts for 9T08052A2943DAHFT
IC OPAMP DIFF 340MHZ 8SOIC datasheet.pdf
CONN SOCKET IDC 16POS W/STR TIN datasheet.pdf
IC D-TYPE POS TRG SNGL 20DIP datasheet.pdf
HEADER 68POS STR DUAL INSUL 2ROW datasheet.pdf
RFID TRANSP 24MM DISK INLAY datasheet.pdf
RES 5.36K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON 4PDT 3A 125V datasheet.pdf
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 12V datasheet.pdf
LED LUXEON S SMD datasheet.pdf
CONN MMCX PLUG datasheet.pdf
CONN RCPT 19POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf