Yageo 9T08052A29R4DAHFT
9T08052A29R4DAHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T08052A29R4DAHFT
Brief Description
RES SMD 29.4 OHM 0.5% 1/8W 0805
Datasheet Download
9T08052A29R4DAHFT.pdf
Availability of 9T08052A29R4DAHFT
QUANTITY
9T08052A29R4DAHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T08052A29R4DAHFT
Internal Part NumberEIS-9T08052A29R4DAHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)29.4
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T08052A29R4DAHFT
Related Links9T08052A, 9T08052A29R4DAHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T08052A29R4DAHFT Details Description
Related parts for 9T08052A29R4DAHFT
TERM BLOCK PLUG 14POS 5.08MM datasheet.pdf
IC OPAMP GP 10MHZ 8SOIC datasheet.pdf
IC SWITCH DUAL SPST 8SOIC datasheet.pdf
IC MUX/DEMUX QUAD 1X1 16DIP datasheet.pdf
RES 5.9 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 3300UF 20% 80V SNAP datasheet.pdf
RES SMD 100 OHM 0.02% 0.3W 1206 datasheet.pdf
MOD CBL 50FT OPEN END STRAIGHT datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS JAM NUT SKT datasheet.pdf
FIXED IND 2.3NH 200MA 400 MOHM datasheet.pdf
LITEPIPE ASSY RED 5MM THR .720"L datasheet.pdf