Yageo 9T08052A3002CBHFT
9T08052A3002CBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T08052A3002CBHFT
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 30K OHM 0.25% 1/8W 0805
Datasheet Download
9T08052A3002CBHFT.pdf
Availability of 9T08052A3002CBHFT
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
9T08052A3002CBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T08052A3002CBHFT
Internal Part NumberEIS-9T08052A3002CBHFT
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)30k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T08052A3002CBHFT
Related Links9T08052A, 9T08052A3002CBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T08052A3002CBHFT Details Description
Related parts for 9T08052A3002CBHFT
AC/DC CONVERTER 3.3V 65W datasheet.pdf
IC SUPERVISOR MPU SOT23-6 datasheet.pdf
RES SMD 2.67K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
SENSOR PHOTO RA DIFF 200MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 75W datasheet.pdf
RES 124 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 22POS SKT datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 20% 35V RADIAL datasheet.pdf
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 12V datasheet.pdf