Yageo 9T08052A3010CBHFT
9T08052A3010CBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T08052A3010CBHFT
Brief Description
RES SMD 301 OHM 0.25% 1/8W 0805
Datasheet Download
9T08052A3010CBHFT.pdf
Availability of 9T08052A3010CBHFT
QUANTITY
9T08052A3010CBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T08052A3010CBHFT
Internal Part NumberEIS-9T08052A3010CBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)301
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T08052A3010CBHFT
Related Links9T08052A, 9T08052A3010CBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T08052A3010CBHFT Details Description
Related parts for 9T08052A3010CBHFT
CONN EDGECARD 72POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
IC BUFF/DVR TRI-ST 8BIT 20QSOP datasheet.pdf
CAP CER 510PF 100V NP0 1206 datasheet.pdf
DIODE VHF VAR CAP 32V SOD882 datasheet.pdf
RES 47.5 OHM 1W 0.5% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 21K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 2POS INLINE PINS datasheet.pdf
SYSTEM datasheet.pdf
XG4 14AWG 41/30 7C BRD 600V datasheet.pdf