Yageo 9T08052A3012BBHFT
9T08052A3012BBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T08052A3012BBHFT
Brief Description
RES SMD 30.1K OHM 0.1% 1/8W 0805
Datasheet Download
9T08052A3012BBHFT.pdf
Availability of 9T08052A3012BBHFT
QUANTITY
9T08052A3012BBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T08052A3012BBHFT
Internal Part NumberEIS-9T08052A3012BBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)30.1k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T08052A3012BBHFT
Related Links9T08052A, 9T08052A3012BBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T08052A3012BBHFT Details Description
Related parts for 9T08052A3012BBHFT
IC REG CTRLR BUCK PWM 8-SOIC datasheet.pdf
LED XLAMP NEUTRAL WHT 4750K 2SMD datasheet.pdf
RING KRIMPTITE (BB-118-14) datasheet.pdf
RES 4.93K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
LITE CURTAIN ARM/FT NPN 472MM datasheet.pdf
CONN HEADER 20POS T/H GOLD datasheet.pdf
RES SMD 3.16 OHM 1% 1/2W 1210 datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 2.5V SMD datasheet.pdf
64M SDR SDRAM X32 166MHZ IND datasheet.pdf