Yageo 9T08052A3012DBHFT
9T08052A3012DBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T08052A3012DBHFT
Brief Description
RES SMD 30.1K OHM 0.5% 1/8W 0805
Datasheet Download
9T08052A3012DBHFT.pdf
Availability of 9T08052A3012DBHFT
QUANTITY
9T08052A3012DBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T08052A3012DBHFT
Internal Part NumberEIS-9T08052A3012DBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)30.1k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T08052A3012DBHFT
Related Links9T08052A, 9T08052A3012DBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T08052A3012DBHFT Details Description
Related parts for 9T08052A3012DBHFT
RES ARRAY 9 RES 180 OHM 10SIP datasheet.pdf
CONN HEADER RT/A .100 6POS 15AU datasheet.pdf
FUSE GLASS 2.5A 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
CAP CER 2200PF 250V X7R 1206 datasheet.pdf
CAP CER 5.1PF 200V NP0 0603 datasheet.pdf
CONN RCPT 13POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
TERM BLOCK RISING CLAMP 14POS datasheet.pdf
381 TB RIS CLA PRESS FIT datasheet.pdf
RES SMD 49.9K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CAP CER 56PF 200V NP0 0805 datasheet.pdf
CONN IDC CONN datasheet.pdf
FUSE 24KV 25A 2"DIN BROWN SEAL datasheet.pdf