Yageo 9T08052A3090BAHFT
9T08052A3090BAHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T08052A3090BAHFT
Brief Description
RES SMD 309 OHM 0.1% 1/8W 0805
Datasheet Download
9T08052A3090BAHFT.pdf
Availability of 9T08052A3090BAHFT
QUANTITY
9T08052A3090BAHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T08052A3090BAHFT
Internal Part NumberEIS-9T08052A3090BAHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)309
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T08052A3090BAHFT
Related Links9T08052A, 9T08052A3090BAHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T08052A3090BAHFT Details Description
Related parts for 9T08052A3090BAHFT
FUSE HLDR CART 250V 10A PNL MNT datasheet.pdf
IC COMPARATR RRIO DUAL LP 16SSOP datasheet.pdf
IC GATE OR 1CH 2-INP SC-70 datasheet.pdf
IC GATE NAND 4CH 2-INP 14-SO datasheet.pdf
IC FIELD PROG SSCLK I2C 24-QFN datasheet.pdf
CONN HEADER BRKWAY .100 16POS VE datasheet.pdf
POT 1K OHM 1W WIREWOUND LINEAR datasheet.pdf
WASHER SHOULDER M2.5 NYLON datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X12MM XCUT T766 datasheet.pdf
IC CLK BUFFER 1:4 40MHZ 16QFN datasheet.pdf
TVS DIODE 120VWM 193VC AXIAL datasheet.pdf
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 12V datasheet.pdf