Yageo 9T08052A30R0DAHFT
9T08052A30R0DAHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T08052A30R0DAHFT
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 30 OHM 0.5% 1/8W 0805
Datasheet Download
9T08052A30R0DAHFT.pdf
Availability of 9T08052A30R0DAHFT
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
9T08052A30R0DAHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T08052A30R0DAHFT
Internal Part NumberEIS-9T08052A30R0DAHFT
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)30
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T08052A30R0DAHFT
Related Links9T08052A, 9T08052A30R0DAHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T08052A30R0DAHFT Details Description
Related parts for 9T08052A30R0DAHFT
LAMP INCAND MINIATURE 28V datasheet.pdf
FIXED IND 150NH 300MA 1 OHM SMD datasheet.pdf
IC MUX/DEMUX TRIPLE 2X1 16DIP datasheet.pdf
SENSOR 100PSI 7/16-20 UNF 4.5V datasheet.pdf
LED RED CLEAR 4SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 200W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 100W datasheet.pdf
CAP TANT 3.9UF 5% 75V AXIAL datasheet.pdf