Yageo 9T08052A30R0FBHFT
9T08052A30R0FBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T08052A30R0FBHFT
Brief Description
RES SMD 30 OHM 1% 1/8W 0805
Datasheet Download
9T08052A30R0FBHFT.pdf
Availability of 9T08052A30R0FBHFT
QUANTITY
9T08052A30R0FBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T08052A30R0FBHFT
Internal Part NumberEIS-9T08052A30R0FBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)30
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T08052A30R0FBHFT
Related Links9T08052A, 9T08052A30R0FBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T08052A30R0FBHFT Details Description
Related parts for 9T08052A30R0FBHFT
CONN IC DIP SOCKET ZIF 32POS GLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS .100 DIP SLD datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 24V 5W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 150W datasheet.pdf
KK 156 HDR ASSY FLAT BKWY 8POS datasheet.pdf
CAP CER 20PF 440VAC NP0 RADIAL datasheet.pdf
FIXED IND 3.3NH 800MA 80 MOHM datasheet.pdf