Yageo 9T08052A30R1BBHFT
9T08052A30R1BBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T08052A30R1BBHFT
Brief Description
RES SMD 30.1 OHM 0.1% 1/8W 0805
Datasheet Download
9T08052A30R1BBHFT.pdf
Availability of 9T08052A30R1BBHFT
QUANTITY
9T08052A30R1BBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T08052A30R1BBHFT
Internal Part NumberEIS-9T08052A30R1BBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)30.1
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T08052A30R1BBHFT
Related Links9T08052A, 9T08052A30R1BBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T08052A30R1BBHFT Details Description
Related parts for 9T08052A30R1BBHFT
RELAY GEN PURPOSE DPDT 1A 4.5V datasheet.pdf
RES SMD 18.2 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN HEADER 4POS VERT .156 TIN datasheet.pdf
FIXED IND 12NH 330MA 400 MOHM datasheet.pdf
CAP TANT 2.2UF 16V 20% 0603 datasheet.pdf
CAP FILM 2.2UF 10% 250VDC RADIAL datasheet.pdf
IC MANAGER BATTERY DUAL 48TSSOP datasheet.pdf
RES 2.55K OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 21POS WALL MNT PIN datasheet.pdf
MODEL 711 TAP SWITCH 7A 125V datasheet.pdf