Yageo 9T08052A3161DAHFT
9T08052A3161DAHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T08052A3161DAHFT
Brief Description
RES SMD 3.16K OHM 0.5% 1/8W 0805
Datasheet Download
9T08052A3161DAHFT.pdf
Availability of 9T08052A3161DAHFT
QUANTITY
9T08052A3161DAHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T08052A3161DAHFT
Internal Part NumberEIS-9T08052A3161DAHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.16k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T08052A3161DAHFT
Related Links9T08052A, 9T08052A3161DAHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T08052A3161DAHFT Details Description
Related parts for 9T08052A3161DAHFT
BUZZER MAGNETIC 5V 12.8MM SMD datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPST 8A 125V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 140POS .050 SMD datasheet.pdf
IC COMP SNGL R-R INPUT SOT23-5 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 150W datasheet.pdf
RES CHAS MNT 75 OHM 1% 10W datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 2AWG BLUE 500' datasheet.pdf
RES SMD 45.3 OHM 1% 0.4W 0805 datasheet.pdf
FIXED IND 13NH 280MA 340 MOHM datasheet.pdf
RES SMD 3.6K OHM 1W 1206 WIDE datasheet.pdf