Yageo 9T08052A3300CAHFT
9T08052A3300CAHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T08052A3300CAHFT
Brief Description
RES SMD 330 OHM 0.25% 1/8W 0805
Datasheet Download
9T08052A3300CAHFT.pdf
Availability of 9T08052A3300CAHFT
QUANTITY
9T08052A3300CAHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T08052A3300CAHFT
Internal Part NumberEIS-9T08052A3300CAHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)330
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T08052A3300CAHFT
Related Links9T08052A, 9T08052A3300CAHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T08052A3300CAHFT Details Description
Related parts for 9T08052A3300CAHFT
IC SWITCH SPST SOT23-6 datasheet.pdf
VARISTOR 50.4V 1KA DISC 14MM datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 50V 1A DO214BA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 49.5W datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS INLINE SKT datasheet.pdf
RES 10K OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 32POS GOLD datasheet.pdf
CONN PLUG 1POS STRAIGHT SCKT datasheet.pdf
MODULE DDR3 SDRAM 240RDIMM datasheet.pdf
CAP FILM 0.56UF 5% 2500VDC AXIAL datasheet.pdf