Yageo 9T08052A3301CAHFT
9T08052A3301CAHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T08052A3301CAHFT
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 3.3K OHM 0.25% 1/8W 0805
Datasheet Download
9T08052A3301CAHFT.pdf
Availability of 9T08052A3301CAHFT
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
9T08052A3301CAHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T08052A3301CAHFT
Internal Part NumberEIS-9T08052A3301CAHFT
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.3k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T08052A3301CAHFT
Related Links9T08052A, 9T08052A3301CAHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T08052A3301CAHFT Details Description
Related parts for 9T08052A3301CAHFT
CONN HEADER .062 12POS PCB 30AU datasheet.pdf
CONN HDR 10POS R/A KEY-Y 30GOLD datasheet.pdf
IC GATE AND 4CH 2-INP 14-SOIC datasheet.pdf
TRANS PNP 30V 2A SOT23 datasheet.pdf
CONV DC/DC 5W 18-36VIN 05VOUT datasheet.pdf
CAP CER 0.1UF 50V 10% RADIAL datasheet.pdf
CONN HEADER 32POS DBL 2MM T/H datasheet.pdf
CAP CER 0.022UF 2KV RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 200W datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER 6-USP datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 7 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
INDICATOR LIGHT 110V CLEAR datasheet.pdf