Yageo 9T08052A33R2BBHFT
9T08052A33R2BBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T08052A33R2BBHFT
Brief Description
RES SMD 33.2 OHM 0.1% 1/8W 0805
Datasheet Download
9T08052A33R2BBHFT.pdf
Availability of 9T08052A33R2BBHFT
QUANTITY
9T08052A33R2BBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T08052A33R2BBHFT
Internal Part NumberEIS-9T08052A33R2BBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)33.2
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T08052A33R2BBHFT
Related Links9T08052A, 9T08052A33R2BBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T08052A33R2BBHFT Details Description
Related parts for 9T08052A33R2BBHFT
DUCT WIRE SLOT PVC LT GRY 6'/72" datasheet.pdf
SWITCH BLOCK DOUBLE POLE datasheet.pdf
FIXED IND 24NH 300MA SMD datasheet.pdf
CAP CER 4.9PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 8POS R/A 7.62MM datasheet.pdf
RND SPACER 0.125" NYLON 12.45MM datasheet.pdf
RES 6.81K OHM 1% 1/2W AXIAL datasheet.pdf
RES 274K OHM 1% 1W AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 2 OHM 5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
D SUB IP 67 TOP ENTRY PLASTIC HO datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .100" datasheet.pdf