Yageo 9T08052A3401BBHFT
9T08052A3401BBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T08052A3401BBHFT
Brief Description
RES SMD 3.4K OHM 0.1% 1/8W 0805
Datasheet Download
9T08052A3401BBHFT.pdf
Availability of 9T08052A3401BBHFT
QUANTITY
9T08052A3401BBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T08052A3401BBHFT
Internal Part NumberEIS-9T08052A3401BBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.4k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T08052A3401BBHFT
Related Links9T08052A, 9T08052A3401BBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T08052A3401BBHFT Details Description
Related parts for 9T08052A3401BBHFT
TRANS PNP 80V 0.5A SOT23 datasheet.pdf
CAP CER 1.8PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf
CONN RCPT 19POS WALL MNT W/SKTS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 400W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 75W datasheet.pdf
RES 3.65 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf