Yageo 9T08052A34R0FBHFT
9T08052A34R0FBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T08052A34R0FBHFT
Brief Description
RES SMD 34 OHM 1% 1/8W 0805
Datasheet Download
9T08052A34R0FBHFT.pdf
Availability of 9T08052A34R0FBHFT
QUANTITY
9T08052A34R0FBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T08052A34R0FBHFT
Internal Part NumberEIS-9T08052A34R0FBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)34
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T08052A34R0FBHFT
Related Links9T08052A, 9T08052A34R0FBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T08052A34R0FBHFT Details Description
Related parts for 9T08052A34R0FBHFT
IC 10-BIT FET BUS SW 24QSOP datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 5A 250VAC datasheet.pdf
IC REG CTRLR BUCK PWM 16-MLP datasheet.pdf
IC MPU MPC85XX 667MHZ 783FCBGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 50W datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
FUSE GLASS 6.3A 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
PRESSURE TRANSDUCER datasheet.pdf
SPEAKER ENCLOSURE 3 W 8 OHM 83 D datasheet.pdf