Yageo 9T08052A34R8FBHFT
9T08052A34R8FBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T08052A34R8FBHFT
Brief Description
RES SMD 34.8 OHM 1% 1/8W 0805
Datasheet Download
9T08052A34R8FBHFT.pdf
Availability of 9T08052A34R8FBHFT
QUANTITY
9T08052A34R8FBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T08052A34R8FBHFT
Internal Part NumberEIS-9T08052A34R8FBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)34.8
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T08052A34R8FBHFT
Related Links9T08052A, 9T08052A34R8FBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T08052A34R8FBHFT Details Description
Related parts for 9T08052A34R8FBHFT
RELAY GEN PURPOSE SPDT 16A 24V datasheet.pdf
DOOR STEEL ECONOMIZER 70" PNL SP datasheet.pdf
RES SMD 2.43KOHM 0.5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN CARDEDGE 10POS 1MM SMD datasheet.pdf
NYLON CARD GUIDE EJECTOR PULLER datasheet.pdf
OPTOISO 2.5KV OPEN COLL 8SSOP datasheet.pdf
RES 221 OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 150W datasheet.pdf
FIXED IND 10NH 890MA 95 MOHM SMD datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X10MM XCUT datasheet.pdf
DIODE ZENER 2.4V 500MW SOD80 datasheet.pdf