Yageo 9T08052A3570DBHFT
9T08052A3570DBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T08052A3570DBHFT
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 357 OHM 0.5% 1/8W 0805
Datasheet Download
9T08052A3570DBHFT.pdf
Availability of 9T08052A3570DBHFT
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
9T08052A3570DBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T08052A3570DBHFT
Internal Part NumberEIS-9T08052A3570DBHFT
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)357
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T08052A3570DBHFT
Related Links9T08052A, 9T08052A3570DBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T08052A3570DBHFT Details Description
Related parts for 9T08052A3570DBHFT
CONN EDGECARD 30POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
SENSOR 3000PSI 7/16-20-2B 4.5V datasheet.pdf
RELAY MODULE DIN RAIL 1PDT 24VDC datasheet.pdf
CAP CER 560PF 1KV N2800 RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 50W datasheet.pdf
RES 305 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 66.5 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 78.7 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
PUNCH UNT-1-3/8" datasheet.pdf
RES 309 OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HOUSING 8POS datasheet.pdf
LF to 2.7 GHz Dual 60 dB TruPwr Detector IC datasheet.pdf