Yageo 9T08052A3570FBHFT
9T08052A3570FBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T08052A3570FBHFT
Brief Description
RES SMD 357 OHM 1% 1/8W 0805
Datasheet Download
9T08052A3570FBHFT.pdf
Availability of 9T08052A3570FBHFT
QUANTITY
9T08052A3570FBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T08052A3570FBHFT
Internal Part NumberEIS-9T08052A3570FBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)357
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T08052A3570FBHFT
Related Links9T08052A, 9T08052A3570FBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T08052A3570FBHFT Details Description
Related parts for 9T08052A3570FBHFT
SCR PHASE CTRL MOD 800V 650A datasheet.pdf
IC SYNTHESIZER 8OUTPUT 32-VFQFPN datasheet.pdf
VARISTOR 324V 1.2KA DISC 7MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 500W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 200W datasheet.pdf
RES 73.2K OHM 1/20W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 28VIN 24VOUT 50W datasheet.pdf
PATCH CORD VF-45 TO VF-45 9UM SM datasheet.pdf
SL 5.00/08/90 3.2SN OR datasheet.pdf
CONN HEADER 80POS .8MM SMD GOLD datasheet.pdf
3.96 EP PLUG HSG 2P(BLUE) datasheet.pdf
RES 300 OHM 0.4W 5% AXIAL datasheet.pdf