Yageo 9T08052A3571DBHFT
9T08052A3571DBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T08052A3571DBHFT
Brief Description
RES SMD 3.57K OHM 0.5% 1/8W 0805
Datasheet Download
9T08052A3571DBHFT.pdf
Availability of 9T08052A3571DBHFT
QUANTITY
9T08052A3571DBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T08052A3571DBHFT
Internal Part NumberEIS-9T08052A3571DBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.57k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T08052A3571DBHFT
Related Links9T08052A, 9T08052A3571DBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T08052A3571DBHFT Details Description
Related parts for 9T08052A3571DBHFT
CONN EDGE DUAL 1MM R/A 90 POS datasheet.pdf
TXRX BIDIRECT LV 3STATE 20SOIC datasheet.pdf
CONN HEADER 6POS 3MM R/A GOLD datasheet.pdf
SOCKET 6 POINT 6MM 0.98" datasheet.pdf
CABLE 3M W/3 CONNS TO RELAY TERM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 25W datasheet.pdf
FILTER POWER LINE 250VAC 5A datasheet.pdf
RES 3.05K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf