Yageo 9T08052A3603DBHFT
9T08052A3603DBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T08052A3603DBHFT
Brief Description
RES SMD 360K OHM 0.5% 1/8W 0805
Datasheet Download
9T08052A3603DBHFT.pdf
Availability of 9T08052A3603DBHFT
QUANTITY
9T08052A3603DBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T08052A3603DBHFT
Internal Part NumberEIS-9T08052A3603DBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)360k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T08052A3603DBHFT
Related Links9T08052A, 9T08052A3603DBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T08052A3603DBHFT Details Description
Related parts for 9T08052A3603DBHFT
CONN HEADER VERT 12POS .100 TIN datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 768B OTP 8SOIJ datasheet.pdf
RES SMD 8.2K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 3KV X7R 1808 datasheet.pdf
CONN HOOD SIDE ENTRY SZ8 PG29 datasheet.pdf
CAP CER 0.1UF 50V X7R RADIAL datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 16 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf