Yageo 9T08052A36R0CBHFT
9T08052A36R0CBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T08052A36R0CBHFT
Brief Description
RES SMD 36 OHM 0.25% 1/8W 0805
Datasheet Download
9T08052A36R0CBHFT.pdf
Availability of 9T08052A36R0CBHFT
QUANTITY
9T08052A36R0CBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T08052A36R0CBHFT
Internal Part NumberEIS-9T08052A36R0CBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)36
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T08052A36R0CBHFT
Related Links9T08052A, 9T08052A36R0CBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T08052A36R0CBHFT Details Description
Related parts for 9T08052A36R0CBHFT
IC DELAY LINE 10TAP 500NS 16SOIC datasheet.pdf
IGBT 1200V 70A 300W TO264 datasheet.pdf
IC MUX/DEMUX TRIPLE 2X1 16SOIC datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 1KV 1A DO204AL datasheet.pdf
TOOL KIT FOR 0638503000 datasheet.pdf
RES 1.5 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 3.9K OHM 1% 0.8W 2010 datasheet.pdf
CONN HOOD CPLNG BOTTOM SZE16 datasheet.pdf
DIODE ZENER 5.1V DO213AB datasheet.pdf
IC OSC VCXO QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X10MM XCUT datasheet.pdf
IC REG LDO 3.3V 0.6A datasheet.pdf