Yageo 9T08052A36R5DAHFT
9T08052A36R5DAHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T08052A36R5DAHFT
Brief Description
RES SMD 36.5 OHM 0.5% 1/8W 0805
Datasheet Download
9T08052A36R5DAHFT.pdf
Availability of 9T08052A36R5DAHFT
QUANTITY
9T08052A36R5DAHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T08052A36R5DAHFT
Internal Part NumberEIS-9T08052A36R5DAHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)36.5
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T08052A36R5DAHFT
Related Links9T08052A, 9T08052A36R5DAHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T08052A36R5DAHFT Details Description
Related parts for 9T08052A36R5DAHFT
DEV EMULATOR PCB 128-QFP datasheet.pdf
GDT 90V 20% 10KA THROUGH HOLE datasheet.pdf
SWITCH SLOTTED OPTICAL datasheet.pdf
KIT PSOC FIRST TOUCH datasheet.pdf
IC PRG BCD DIV-BY-N CNTR 16SO datasheet.pdf
CAP CER 7.6PF 100V U2J 0603 datasheet.pdf
RES SMD 1M OHM 2W 2512 WIDE datasheet.pdf
CONN HSG PLUG INLINE 16POS PIN datasheet.pdf
SWITCH ROTARY datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS .100" datasheet.pdf