Yageo 9T08052A3740DBHFT
9T08052A3740DBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T08052A3740DBHFT
Brief Description
RES SMD 374 OHM 0.5% 1/8W 0805
Datasheet Download
9T08052A3740DBHFT.pdf
Availability of 9T08052A3740DBHFT
QUANTITY
9T08052A3740DBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T08052A3740DBHFT
Internal Part NumberEIS-9T08052A3740DBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)374
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T08052A3740DBHFT
Related Links9T08052A, 9T08052A3740DBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T08052A3740DBHFT Details Description
Related parts for 9T08052A3740DBHFT
FIXED IND 68UH 690MA 380 MOHM datasheet.pdf
FUSE BRD MNT 100MA 250VAC RADIAL datasheet.pdf
CAP CER 0.027UF 100V X7R AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 10W datasheet.pdf
RES CHAS MNT 0.348 OHM 1% 30W datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X35MM R-TAB T412 datasheet.pdf
Crystal 27.1200MHz 10ppm 10pF 100 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf