Yageo 9T08052A3741DBHFT
9T08052A3741DBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T08052A3741DBHFT
Brief Description
RES SMD 3.74K OHM 0.5% 1/8W 0805
Datasheet Download
9T08052A3741DBHFT.pdf
Availability of 9T08052A3741DBHFT
QUANTITY
9T08052A3741DBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T08052A3741DBHFT
Internal Part NumberEIS-9T08052A3741DBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.74k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T08052A3741DBHFT
Related Links9T08052A, 9T08052A3741DBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T08052A3741DBHFT Details Description
Related parts for 9T08052A3741DBHFT
RES NETWORK 12 RES MULT OHM 8SIP datasheet.pdf
THYRISTOR 12A 500V TO220AB datasheet.pdf
LED 9MM PMI Y 12V BLK HS W GASKT datasheet.pdf
CAP ALUM 10UF 20% 200V RADIAL datasheet.pdf
CAP TANT 0.39UF 10% 100V AXIAL datasheet.pdf
IC OPAMP ISOLATION 100KHZ 8SO datasheet.pdf
IC DGTL MEDIA SOC 338NFBGA datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SP3T 6A 125V datasheet.pdf
CONN RCPT 30POS WALL MNT SKT datasheet.pdf