Yageo 9T08052A37R4BBHFT
9T08052A37R4BBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T08052A37R4BBHFT
Brief Description
RES SMD 37.4 OHM 0.1% 1/8W 0805
Datasheet Download
9T08052A37R4BBHFT.pdf
Availability of 9T08052A37R4BBHFT
QUANTITY
9T08052A37R4BBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T08052A37R4BBHFT
Internal Part NumberEIS-9T08052A37R4BBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)37.4
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T08052A37R4BBHFT
Related Links9T08052A, 9T08052A37R4BBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T08052A37R4BBHFT Details Description
Related parts for 9T08052A37R4BBHFT
JUMPER-H1507TR/A3048B/H1507TR 4" datasheet.pdf
CONN RECEPT WALL MNT 3POS W/SOCK datasheet.pdf
IC DAC OCTL V-OUT 13BIT 44-PLCC datasheet.pdf
CONV DC/DC 2W 12VIN 15VOUT datasheet.pdf
OSC XO 33.3333MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 20 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
RES 1.37K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
SENS PHOTO 50-500MM 12-24VDC PNP datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X25MM R-TAB T766 datasheet.pdf
RES 1.18M OHM 0.6W 0.5% AXIAL datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 3.2X2.5MM 1.8V datasheet.pdf