Yageo 9T08052A3901CAHFT
9T08052A3901CAHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T08052A3901CAHFT
Brief Description
RES SMD 3.9K OHM 0.25% 1/8W 0805
Datasheet Download
9T08052A3901CAHFT.pdf
Availability of 9T08052A3901CAHFT
QUANTITY
9T08052A3901CAHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T08052A3901CAHFT
Internal Part NumberEIS-9T08052A3901CAHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.9k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T08052A3901CAHFT
Related Links9T08052A, 9T08052A3901CAHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T08052A3901CAHFT Details Description
Related parts for 9T08052A3901CAHFT
RES SMD 3.3K OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
XFRMR LAMINATED 12VA THRU HOLE datasheet.pdf
CAP ALUM 180UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 22POS .156 EXTEND datasheet.pdf
IC LED Driver Linear 100mA Signage 24-SSOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 50W datasheet.pdf
RES 130 OHM 10W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
INNER BREAKOFF TOOL datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 15 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
CAP CER 5.1PF 100V NP0 0201 datasheet.pdf
TRANS PNP 60V 0.2A SOT883 datasheet.pdf