Yageo 9T08052A39R2CBHFT
9T08052A39R2CBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T08052A39R2CBHFT
Brief Description
RES SMD 39.2 OHM 0.25% 1/8W 0805
Datasheet Download
9T08052A39R2CBHFT.pdf
Availability of 9T08052A39R2CBHFT
QUANTITY
9T08052A39R2CBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T08052A39R2CBHFT
Internal Part NumberEIS-9T08052A39R2CBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)39.2
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T08052A39R2CBHFT
Related Links9T08052A, 9T08052A39R2CBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T08052A39R2CBHFT Details Description
Related parts for 9T08052A39R2CBHFT
MOSFET P-CH 20V 13A BGA datasheet.pdf
RES SMD 620 OHM 5% 1W 2615 datasheet.pdf
IC CLK GEN 3.3V LVPECL 20-TSSOP datasheet.pdf
CONN PLUG 43POS RT ANG W/SKTS datasheet.pdf
SWITCH DIP 9POS FLUSH ACT PC MNT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 25W datasheet.pdf
RES 215 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 133K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES SMD 12.1 OHM 0.1% 1/4W 0805 datasheet.pdf
EVAL MODULE FOR BQ27531 datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X12.7MM XCUT T766 datasheet.pdf
CABLE FLOAT SPST-NO 20A PVC datasheet.pdf