Yageo 9T08052A4022DBHFT
9T08052A4022DBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T08052A4022DBHFT
Brief Description
RES SMD 40.2K OHM 0.5% 1/8W 0805
Datasheet Download
9T08052A4022DBHFT.pdf
Availability of 9T08052A4022DBHFT
QUANTITY
9T08052A4022DBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T08052A4022DBHFT
Internal Part NumberEIS-9T08052A4022DBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)40.2k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T08052A4022DBHFT
Related Links9T08052A, 9T08052A4022DBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T08052A4022DBHFT Details Description
Related parts for 9T08052A4022DBHFT
TRANS PREBIAS NPN 200MW SOT23-3 datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DP3T 6A 125V datasheet.pdf
SENSOR 200PSIS 1/4 NPT 4-20 MA datasheet.pdf
CAP TANT 100UF 16V 10% 2917 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 75W datasheet.pdf
FIXED IND 18UH 580MA 670 MOHM TH datasheet.pdf
WASHER FLAT M4 NYLON BLACK datasheet.pdf
IC IMAGE SENSOR 5MP RW datasheet.pdf
TIE MNT SPACER PUSH IN HS WR datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X20MM XCUT datasheet.pdf
6800UF 25V 30X30MM 105C 5000H datasheet.pdf