Yageo 9T08052A4120BAHFT
9T08052A4120BAHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T08052A4120BAHFT
Brief Description
RES SMD 412 OHM 0.1% 1/8W 0805
Datasheet Download
9T08052A4120BAHFT.pdf
Availability of 9T08052A4120BAHFT
QUANTITY
9T08052A4120BAHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T08052A4120BAHFT
Internal Part NumberEIS-9T08052A4120BAHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)412
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T08052A4120BAHFT
Related Links9T08052A, 9T08052A4120BAHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T08052A4120BAHFT Details Description
Related parts for 9T08052A4120BAHFT
IC DVR 4CH HI SIDE 3.5A 28-SOIC datasheet.pdf
IC TXRX RS485/RS422 LOWPWR 8DIP datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 6A 125V datasheet.pdf
IGBT 430V 18A 115W D2PAK datasheet.pdf
FIXED IND 390UH 260MA 2.2 OHM datasheet.pdf
MODULE SOC RF TXRX W/8051 MCU datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 20POS STR 5.08MM datasheet.pdf
36+36 DIL VERT SMT HDR datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 50W datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 18POS GOLD datasheet.pdf
CAP CER 470PF 760VAC Y5U RADIAL datasheet.pdf