Yageo 9T08052A4123DAHFT
9T08052A4123DAHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T08052A4123DAHFT
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 412K OHM 0.5% 1/8W 0805
Datasheet Download
9T08052A4123DAHFT.pdf
Availability of 9T08052A4123DAHFT
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
9T08052A4123DAHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T08052A4123DAHFT
Internal Part NumberEIS-9T08052A4123DAHFT
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)412k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T08052A4123DAHFT
Related Links9T08052A, 9T08052A4123DAHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T08052A4123DAHFT Details Description
Related parts for 9T08052A4123DAHFT
IC MCU 8BIT 16KB OTP 68PLCC datasheet.pdf
RES SMD 1.58K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
IC PLL FREQ SYNTH 3GHZ 24-LLP datasheet.pdf
CONN CHAMP PLUG 50POS .085 SHLD datasheet.pdf
PANEL INNER STL 6.75X6.88" WHT datasheet.pdf
CAP CER 680PF 100V 5% BP 1808 datasheet.pdf
60714-3 WIRE STOP datasheet.pdf
RES 162 OHM 1W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 23.2K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 49.9 OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf