Yageo 9T08052A4300CAHFT
9T08052A4300CAHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T08052A4300CAHFT
Brief Description
RES SMD 430 OHM 0.25% 1/8W 0805
Datasheet Download
9T08052A4300CAHFT.pdf
Availability of 9T08052A4300CAHFT
QUANTITY
9T08052A4300CAHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T08052A4300CAHFT
Internal Part NumberEIS-9T08052A4300CAHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)430
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T08052A4300CAHFT
Related Links9T08052A, 9T08052A4300CAHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T08052A4300CAHFT Details Description
Related parts for 9T08052A4300CAHFT
THYRISTOR 270V 250A SMB datasheet.pdf
FIXED IND 12UH 2.24A 79 MOHM SMD datasheet.pdf
IC OPAMP CHOPPER 700KHZ RRO 8DIP datasheet.pdf
DMM AUTO-RANGING CREDIT CARD datasheet.pdf
RES SMD 887 OHM 1% 1/8W 0402 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 200W datasheet.pdf
CAP ALUM 560UF 20% 450V SNAP datasheet.pdf
IC LPDDR SDRAM 2GBIT WFBGA datasheet.pdf
OSC MEMS 50.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
RES 10 OHM 5W 5% AXIAL datasheet.pdf