Yageo 9T08052A4301CAHFT
9T08052A4301CAHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T08052A4301CAHFT
Brief Description
RES SMD 4.3K OHM 0.25% 1/8W 0805
Datasheet Download
9T08052A4301CAHFT.pdf
Availability of 9T08052A4301CAHFT
QUANTITY
9T08052A4301CAHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T08052A4301CAHFT
Internal Part NumberEIS-9T08052A4301CAHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)4.3k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T08052A4301CAHFT
Related Links9T08052A, 9T08052A4301CAHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T08052A4301CAHFT Details Description
Related parts for 9T08052A4301CAHFT
IC MPU/RESET CIRC 3.40V SC70-3 datasheet.pdf
IGBT POWER MOD 1200V 75A 7PM-GA datasheet.pdf
IC VREF SHUNT 1.235V 8SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 182POS .050 SMD datasheet.pdf
CAP TANT 33UF 16V 20% 2917 datasheet.pdf
IC REG LDO 5V 0.2A 14HTSSOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 75W datasheet.pdf
RES 665 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 427 OHM 1.5W 0.5% AXIAL datasheet.pdf
OPTICAL ENCODER datasheet.pdf
CONN SKT 16POS 0.35MM SMD GOLD datasheet.pdf