Yageo 9T08052A4302CBHFT
9T08052A4302CBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T08052A4302CBHFT
Brief Description
RES SMD 43K OHM 0.25% 1/8W 0805
Datasheet Download
9T08052A4302CBHFT.pdf
Availability of 9T08052A4302CBHFT
QUANTITY
9T08052A4302CBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T08052A4302CBHFT
Internal Part NumberEIS-9T08052A4302CBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)43k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T08052A4302CBHFT
Related Links9T08052A, 9T08052A4302CBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T08052A4302CBHFT Details Description
Related parts for 9T08052A4302CBHFT
TRANS PREBIAS PNP 300MW NS-B1 datasheet.pdf
CIRCUIT BRD TAB LOCK 2.800"L datasheet.pdf
IC MIXER 2.11-2.17GHZ 12TQFN datasheet.pdf
CONN FPC BOTTOM 64POS 0.50MM R/A datasheet.pdf
RES SMD 36.5 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES 3.09K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 165VIN 48VOUT 25W datasheet.pdf
CONN SOCKET SIP 10POS GOLD datasheet.pdf
CONN PLUG 26POS STRAIGHT W/PIN datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X25MM XCUT datasheet.pdf
CONN RCPT 41POS WALL MNT SKT datasheet.pdf