Yageo 9T08052A4321BBHFT
9T08052A4321BBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T08052A4321BBHFT
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 4.32K OHM 0.1% 1/8W 0805
Datasheet Download
9T08052A4321BBHFT.pdf
Availability of 9T08052A4321BBHFT
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
9T08052A4321BBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T08052A4321BBHFT
Internal Part NumberEIS-9T08052A4321BBHFT
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)4.32k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T08052A4321BBHFT
Related Links9T08052A, 9T08052A4321BBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T08052A4321BBHFT Details Description
Related parts for 9T08052A4321BBHFT
TVS DIODE 36.8VWM 62.27VC SMD datasheet.pdf
CONV DC/DC 48V 25A 1.2VOUT 100W datasheet.pdf
CAP LED LENS SQUARE T1 .062" YEL datasheet.pdf
TRIMMER 2M OHM 0.5W PC PIN datasheet.pdf
IC PWR SWITCH USB 0.7A 8MSOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 150W datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 165VIN 10VOUT 50W datasheet.pdf
381 TB RIS CLA 180D SOL datasheet.pdf
CRIMPED TAB CONTACT, P.C.B. INTE datasheet.pdf
CAP CER 150PF 250V NP0 0805 datasheet.pdf