Yageo 9T08052A4421BAHFT
9T08052A4421BAHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T08052A4421BAHFT
Brief Description
RES SMD 4.42K OHM 0.1% 1/8W 0805
Datasheet Download
9T08052A4421BAHFT.pdf
Availability of 9T08052A4421BAHFT
QUANTITY
9T08052A4421BAHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T08052A4421BAHFT
Internal Part NumberEIS-9T08052A4421BAHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)4.42k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T08052A4421BAHFT
Related Links9T08052A, 9T08052A4421BAHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T08052A4421BAHFT Details Description
Related parts for 9T08052A4421BAHFT
CABLE ASSY 41POS RCPT-RCPT 12" datasheet.pdf
IC OPAMP GP 1.4MHZ 8DIP datasheet.pdf
RES SMD 3.9 OHM 5% 2W 1020 datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES MULT OHM 8SOIC datasheet.pdf
FIXED IND 22UH 460MA 650 MOHM TH datasheet.pdf
FAN AXIAL 120X38MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 30W datasheet.pdf
Crystal 12.0000MHz 30ppm 32pF 50 Ohm -10°C - 60°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
RES 74.1 OHM 1/4W .5% AXIAL datasheet.pdf