Yageo 9T08052A4530BBHFT
9T08052A4530BBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T08052A4530BBHFT
Brief Description
RES SMD 453 OHM 0.1% 1/8W 0805
Datasheet Download
9T08052A4530BBHFT.pdf
Availability of 9T08052A4530BBHFT
QUANTITY
9T08052A4530BBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T08052A4530BBHFT
Internal Part NumberEIS-9T08052A4530BBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)453
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T08052A4530BBHFT
Related Links9T08052A, 9T08052A4530BBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T08052A4530BBHFT Details Description
Related parts for 9T08052A4530BBHFT
IC AMP HBT SIGE 3500MHZ SOT-86 datasheet.pdf
THERM NTC 33K OHM -+5% PROBE datasheet.pdf
HEAT SINK 15MM X 15MM X 17.5MM datasheet.pdf
IC VOLT DETECTOR 5.6V SC-82AB datasheet.pdf
RES SMD 7.32K OHM 1% 1W 1218 datasheet.pdf
FAN AXIAL 60X25MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
CABLE 7COND 24AWG SHLD 1000' datasheet.pdf
A5E INDEX POSITION DRIVE SINGLE datasheet.pdf
CONN FFC FPC 60POS 0.50MM R/A datasheet.pdf
CAP FILM 51NF 5% 400VDC RAD datasheet.pdf