Yageo 9T08052A45R3DAHFT
9T08052A45R3DAHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T08052A45R3DAHFT
Brief Description
RES SMD 45.3 OHM 0.5% 1/8W 0805
Datasheet Download
9T08052A45R3DAHFT.pdf
Availability of 9T08052A45R3DAHFT
QUANTITY
9T08052A45R3DAHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T08052A45R3DAHFT
Internal Part NumberEIS-9T08052A45R3DAHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)45.3
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T08052A45R3DAHFT
Related Links9T08052A, 9T08052A45R3DAHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T08052A45R3DAHFT Details Description
Related parts for 9T08052A45R3DAHFT
CONN DB25 CRIMP MALE YLW CHROME datasheet.pdf
CAP CER 1500PF 50V X7R 2-DIP datasheet.pdf
RES SMD 732K OHM 0.1% 1/2W 2512 datasheet.pdf
TVS DIODE 6VWM 10.3VC SMC datasheet.pdf
RES 24.9K OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
RES 1.3K OHM 1/20W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 11POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf
IDC HEADER .100" 64POS datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 18AWG RED 1000' datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 75W datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 800V 330A DO205AB datasheet.pdf
RES SMD 12.4 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf