Yageo 9T08052A4643DAHFT
9T08052A4643DAHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T08052A4643DAHFT
Brief Description
RES SMD 464K OHM 0.5% 1/8W 0805
Datasheet Download
9T08052A4643DAHFT.pdf
Availability of 9T08052A4643DAHFT
QUANTITY
9T08052A4643DAHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T08052A4643DAHFT
Internal Part NumberEIS-9T08052A4643DAHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)464k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T08052A4643DAHFT
Related Links9T08052A, 9T08052A4643DAHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T08052A4643DAHFT Details Description
Related parts for 9T08052A4643DAHFT
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 75W datasheet.pdf
RES 10.2K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf