Yageo 9T08052A4643DBHFT
9T08052A4643DBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T08052A4643DBHFT
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 464K OHM 0.5% 1/8W 0805
Datasheet Download
9T08052A4643DBHFT.pdf
Availability of 9T08052A4643DBHFT
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
9T08052A4643DBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T08052A4643DBHFT
Internal Part NumberEIS-9T08052A4643DBHFT
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)464k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T08052A4643DBHFT
Related Links9T08052A, 9T08052A4643DBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T08052A4643DBHFT Details Description
Related parts for 9T08052A4643DBHFT
CONN EDGECARD 70POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
RES SMD 13 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 66POS PIN datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 28VIN 5.5VOUT 50W datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 270VIN 12VOUT 100W datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 3A 8SOIC datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 15 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X15MM XCUT T766 datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X20MM XCUT T412 datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 18.5V 10W datasheet.pdf