Yageo 9T08052A4702CBHFT
9T08052A4702CBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T08052A4702CBHFT
Brief Description
RES SMD 47K OHM 0.25% 1/8W 0805
Datasheet Download
9T08052A4702CBHFT.pdf
Availability of 9T08052A4702CBHFT
QUANTITY
9T08052A4702CBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T08052A4702CBHFT
Internal Part NumberEIS-9T08052A4702CBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)47k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T08052A4702CBHFT
Related Links9T08052A, 9T08052A4702CBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T08052A4702CBHFT Details Description
Related parts for 9T08052A4702CBHFT
IC REG MULT CONFIG INV ADJ 8SOIC datasheet.pdf
FIXED IND 22UH 130MA 3.4 OHM TH datasheet.pdf
RES MO 3W 390 OHM 5% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 0.05 OHM 1% 2W 2512 datasheet.pdf
IC REG CTRLR PWM VM 24LLP datasheet.pdf
RES 38.8K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSNG PLUG INLINE 6POS SKT datasheet.pdf
Connector Socket 26 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
OSC PROG 0.7NS 30PPM 2.5X3.2MM datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X10MM L-TAB T766 datasheet.pdf
CLAMP datasheet.pdf
CONN HDR 34POS SLVR TH/RA datasheet.pdf