Yageo 9T08052A4703BBHFT
9T08052A4703BBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T08052A4703BBHFT
Brief Description
RES SMD 470K OHM 0.1% 1/8W 0805
Datasheet Download
9T08052A4703BBHFT.pdf
Availability of 9T08052A4703BBHFT
QUANTITY
9T08052A4703BBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T08052A4703BBHFT
Internal Part NumberEIS-9T08052A4703BBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)470k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T08052A4703BBHFT
Related Links9T08052A, 9T08052A4703BBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T08052A4703BBHFT Details Description
Related parts for 9T08052A4703BBHFT
FUSE CERAMIC 100MA 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
INPUT OPTOCOUPLER 24VDC datasheet.pdf
FAN AXIAL 172X50.8MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
BOARD EVAL SI2457 + SI3018 24PIN datasheet.pdf
RES SMD 374 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
THYRISTOR STUD 500V 70A TO-94 datasheet.pdf
LED CBI 3MM 4X3 GRN,GRN,GRN,GRN datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 5A 120V datasheet.pdf